Sākums / Jaunumi / Konference PĒCTECĪBA MĀCĪBĀS NO PIRMSSKOLAS UZ SĀKUMSKOLU ir noslēgusies!

Konference PĒCTECĪBA MĀCĪBĀS NO PIRMSSKOLAS UZ SĀKUMSKOLU ir noslēgusies!

pirmdiena, 2021. gada 30. augusts

   24. augustā attālināti norisinājās RIIMC organizētā konference PĒCTECĪBA MĀCĪBĀS NO PIRMSSKOLAS UZ SĀKUMSKOLU.

   Konferences saturu RIIMC bija izstrādājis jau 2020. gada martā, kad uz to pieteicās daudz interesentu, diemžēl saistībā ar Covid19 izplatību konferenci klātienē nebija iespējams īstenot. Tā kā konferencē izvirzītais mērķis: pilnveidot 1. klašu skolotāju izpratni pēctecības nodrošināšanai pārejai no pirmsskolas uz sākumskolu joprojām ir aktuāls, tika pieņemts lēmums organizēt konferenci attālināti. Arī šajā formātā piedalīties gribētāju bija daudz – konferencei pieslēdzās un tajā piedalījās 204 dalībnieki - skolotāji, kuri 2021. gada septembrī strādās 1. klasē, un direktoru vietnieki izglītības jomā sākumskolā.

   Konferences dalībnieki uzzināja, kas ir būtiskākais pēctecībā mācību saturā un pieejā no pirmsskolas uz sākumskolu, iepazina skolotāja pieredzes stāstu par to, kāds ir efektīvs modelis sadarbībā starp pirmsskolu, skolu, vecākiem un bērnu. Tika aktualizēta vērtēšanas loma jaunajā mācību saturā un plānošanas un sadarbības nozīme, pārejot no pirmsskolas uz 1. klasi. Veicot interaktīvu aptauju konferences laikā, par būtiskāko, sākot jauno mācību gadu, skolotāji atzina SADARBĪBU, kas uzskatāmi parādījās attēlā.

 

 

   Savukārt darbnīcās gan ar skolas, gan personīgo pieredzi dalījās skolu direktori vai direktoru vietnieki un skolotāji-praktiķi.

   Sakām lielu paldies visiem konferences dalībniekiem – gan tiem, kuri dalījās ar savām zināšanām, gan tiem, kuri neatteica un labprāt pastāstīja par savu pieredzi, veidojot pārnesi no pirmsskolas uz sākumskolu. Sakām paldies arī pirmsskolām, kuras ar videoierakstu palīdzību sniedza ieskatu pirmsskolas ikdienā, tādējādi atrisinot situāciju, kad Covid19 ierobežojumu dēļ nebija iespējams apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādes klātienē, kā tas bija plānots 2020. gada martā.

   Konferences norise tika ierakstīta, tās ieraksti skatāmi zemāk. Izmantotās prezentācijas skatāmas šeit: PREZENTĀCIJAS. 

 

KONFERENCES 1. DAĻA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONFERENCES 2. DAĻA

1. DARBNĪCA "Kā veicināt pozitīvu uzvedību sākumskolā" un "Matemātikas stunda 1.klasē: “Cik kopā, cik palika?”"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. DARBNĪCA "Latviešu valoda 1. klasē: “Darbs ar tekstu, tekstizpratne”" un "Mežciema pamatskolas pieredze  skolēnu sasniegumu vērtēšanā sākumskolā"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. DARBNĪCA "Piecu soļu patstāvīgās mācīšanās attīstīšanas metode – Elejas vidusskolas pieredze" un "Pēctecīgums un radošā darbība 1. klasē dizainā un tehnoloģijās"

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit