Sākums / Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija)

Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija)

Skolēnu snieguma vērtēšana dabaszinātņu priekšmetos (Kursi notiek attālināti)

Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija)

Programmas apguves laikā dabaszinātņu priekšmetu skolotāji diskutēs un mācīsies kā izvēlēties  atbilstošus uzdevumus, izvirzīs kritērijus snieguma izvērtēšanai un veidos snieguma līmeņu aprakstus. Kompleksa snieguma vērtēšana atšķiras no tradicionāli izmantotās vērtē­šanas pieejas. Nodarbībās tiks  analizēti uzdevumi un modelēti stundu piemēri. Pedagogiem būs iespēja iesaistīties  sarunā par skolēnu produktīvas darbības mērķiem, tās saistību ar dotajiem uzdevumiem. Skolotāji izveidos snieguma līmeņu aprakstus un  dalīsies savā pieredzē šādu aprakstu izmantošanā dabaszzinātņu mācību  priekšmetu stundās.

Uzzināt vairāk

  tiešsaistes kursi

  no 08.11.2021 līdz 22.11.2021

  12h

  30 (25 brīvas)

Integrācijas būtība un nepieciešamība mācību satura plānošanā un īstenošanā, ieviešot kompetencēs balstītas mācības matemātikas kursā (Kursi notiek attālināti)

Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija),  Matemātikas joma (matemātika) 7.-12.klašu skolotāji

Šobrīd un tuvākajā nākotnē prioritārs uzdevums ir veidot izglītojamo integrēto domāšanas kultūru. Tas veicinātu vēlmi uztvert pasauli kā vienu veselumu un attīstītu pasaules uztveri. Nodarbībā tiks piedāvāts ieskats un dalībnieki uzzinās, 1) kā pedagoģijas teorijā un mācību procesa organizēšanas praksē ir attīstījusies izpratne par jēdzienu „integrācija”?  2) kādi ir mācību satura integrācijas modeļi, integrācijas pakāpes? 3) kāda ir mācību priekšmetu normatīvā bāze  integrācijas īstenošanai? Lektore iepazīstinās ar savu pieredzi: kā plānot un organizēt integrētas mācības (tematus, nodarbības) un veidot kompleksus uzdevumus?  Semināra dalībniekiem būs iespēja analizēt piemērus.

Uzzināt vairāk

  tiešsaistes seminārs

  26.10.2021 14:00 - 17:00

  4h

  30 (0 brīvas)

Argumentācijas un skaidrošanas prasmju attīstīšana skolēniem dabaszinātņu priekšmetos (Kursi notiek attālināti)

Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija) ķīmijas, fizikas, bioloģijas, ģeogrāfijas skolotāji

Programma paredzēta dabaszinātņu jomas pedagogiem, lai akcentētu argumentācijas  un skaidrošanas  prasmes  apguvi kritiskās domāšanas un jaunā kompetenču pieejas mācību satura kontekstā. Pedagogi zinās, kādas ir argumenta un skaidrojuma struktūras un kā sākt attīstīt šīs prasmes un iegūs idejas darbam. 

Uzzināt vairāk

  tiešsaistes kursi

  no 21.10.2021 līdz 03.11.2021

  6h

  35 (0 brīvas)

Idejas un priekšlikumi ģeogrāfijas apguvei 8. klasē: pieredzes seminārs (Kursi notiek attālināti)

Dabaszinātņu joma (dabaszinības, fizika, ķīmija, bioloģija, ģeogrāfija) pamatskolas ģeogrāfijas skolotāji

Programmas mērķis ir pārrunāt mācību darba plānošanu un īstenošanu, ieviešot kompetencēs balstītas mācības pamatskolas ģeogrāfijas kursā. Skolotāji tiks iepazīstināti ar ģeogrāfijas tematiskā  plāna paraugu 8. klasei. Skolotāji diskutēs par mācību un metodiskajiem materiāliem, ko izmantot ģeogrāfijas stundās Nodarbībā tiks pārrunātas idejas vērtēšanas īstenošanai atbilstoši sasniedzamajiem rezultātiem. Starpdisciplināru darbu veidošana ģeogrāfijas stundās pamatskolā. Digitālo iespēju izmantošana mācību stundās gan klātienē, gan attālināti. Darbs ar mentimeter piedāvātajām  iespējām, metožu pielietojums atgriezeniskās saites saņemšanai  no skolēniem.ģeogrāfijas stundās, ko var veiksmīgi īstenot arī attālināti.

Uzzināt vairāk

  tiešsaistes seminārs

  19.10.2021 10:00 - 13:00

  4h

  30 (7 brīvas)

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit