Sākums / Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma)

Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma)

Mācību satura plānošana un īstenošana vizuālajā mākslā 2. klasē (Kursi notiek attālināti)

Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) vizuālās mākslas skolotāji 2. klasē

Pedagogi pilnveidos  izpratni par mācību satura plānošanas principiem vizuālajā mākslā 2.klasē, praktiski darbojoties, iepazīsies ar tematu apguves iespējām atbilstoši sasniedzamajam rezultātam, lai realizētu skolēniem paredzētos uzdevumus un attīstītu viņu mācīšanās un pašvērtēšanas prasmes, dalīsies pieredzē. Sagatavot demonstrēšanai savus izveidotos un īstenotos mācību uzdevumus 2.klasei.

Uzzināt vairāk

  tiešsaistes kursi

  23.11.2021 15:00 - 18:00

  4h

  35 (31 brīvas)

Efektīva mūzikas stunda (Kursi notiek attālināti)

Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) mūzikas skolotāji

Programmas mērķis ir pārrunāt efektīvas mācību stundas plānošanu un vadīšanu, IT izmantošanu mūzikas stundā.  Pedagogi diskutēs par sadarbības iespējām, stundu un mācību procesa plānošanu citu mācību priekšmetu kontekstā. 

Uzzināt vairāk

  tiešsaistes kursi

  no 30.11.-0001 līdz 01.12.2021

  12h

  30 (19 brīvas)

Mācāmies kopā: Jēgpilnie uzdevumi starppriekšmetu saikni stiprinošam konkursam “Spēlējam Šekspīru!” (vidusskolas līmenis) (Kursi notiek attālināti)

Valodu joma (latviešu valoda, mazākumtautību valoda, svešvaloda),  Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) angļu, latviešu, krievu valodas un vizuālās mākslas vidusskolas skolotāji

Metodiskā pēcpusdiiena veidota sadarbībā ar Rīgas 34. vidusskolu. Skolotāji dalīsies pieredzē par jēgpilniem uzdevumiem starppriekšmetu saikni stiprinošam konkursam “Spēlējam Šekspīru!” (vidusskolas līmenis), kurā ar angļu, krievu, latviešu valodas un vizuālās mākslas starpniecību tiks izzināta Viljama Šekspīra daiļrade un aktualizēti  darbi: “Hamlets”, “Romeo un Džuljeta”, “Karalis Līrs”. Šis konkurss palīdzēs turpināt veidot izglītojamā holistisko personību, attīstīt radošās, skatuves runas un publiskās runas prasmes.

Uzzināt vairāk

  tiešsaistes kursi

  25.11.2021 15:00 - 18:00

  4h

  30 (28 brīvas)

Infografikas un laika līnijas veidošana mācību satura apguves organizēšanai un vizualizācijai (Kursi notiek attālināti)

Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) latviešu valodas un literatūras; kultūras pamatu skolotāji

Programma veidota, lai pedagogi varētu īstenot latviešu valodas un kultūras pamatu paraugrogrammu prasības un apgūtu mācību darba vajadzībām nepieciešamās IT prasmes. Nodarbībās paredzēts apgūt infografikas un laika līniju veidošanas prasmes, patstāvīgajā darbā izveidot infografiku un laika līniju darbam stundā. 

Uzzināt vairāk

  tiešsaistes kursi

  no 25.11.2021 līdz 09.12.2021

  12h

  25 (24 brīvas)

Ko var ieraudzīt šodienas teātrī un ko no tā var saprast. Bet - vai vienmēr vajag visu saprast? (Kursi notiek attālināti)

Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) drāmas, literatūras skolotāji

Saruna ar mākslas zinātnieci Ievu Struku, kas nepiedāvās receptes un necentīsies visus padarīt par profesionāliem teātra vērtētājiem. Sarunā tiks ieskicēti vairāki no tiem virzieniem, kādos šobrīd strādāt Latvijas jaunākās un vidējās paaudzes režisori, un kā par šiem virzieniem runāt ar skolēniem. Kāds ir ceļš no ieceres līdz rezultātam? Un kādi ir instrumenti, ar kādiem rezultātu analizēt? Vai ir jēgpilni pielāgot gadiem rūpīgi izstrādātus kritērijus, vai tomēr labāk ir meklēt katrreiz jaunu pieeju, kā redzēto uztvert un vērtēt.

Uzzināt vairāk

  tiešsaistes kursi

  no 03.11.2021 līdz 08.12.2021

  5h

  35 (32 brīvas)

Digitālā mācību un metodiskā līdzekļa “Mācies kopā ar Mazo Mulu” izmantošanas iespējas vizuālās mākslas mācību procesā 1.-3. klasē (Kursi notiek attālināti)

Kultūras izpratne un pašizpausmes mākslā joma (vizuālā māksla, mūzika, literatūra, drāma) vizuālās mākslas skolotāji 1.-3. klasē, sākumskolas skolotāji

Skolotāji attīstīs izpratni par interaktīvā mācību un metodiskā līdzekļa “Mācies kopā ar mazo Mulu” (turpmāk DMML) izmantošanas iespējām mācību procesā. DMML ir iekļauti 4 mākslas žanri – ainava, klusā daba, portrets un animālijas, kas izved skolēna uzmanību cauri dažādiem izziņas līmeņiem, pamatojoties uz izglītības standarta pamatprasībām noteiktajam izglītības posmam, iekļaujot 3 grūtības pakāpju (līmeņu) mācību saturu. DMML ir vērsts uz  kultūrizglītības mācību jomai noteikto plānoto rezultātu īstenošanu, attīstot tādas caurviju prasmes kā kritiskā domāšana, problēmrisināšana, jaunrade, pašvadīta mācīšanās, sadarbība un digitālās prasmes un nodrošinās mācību sasnieguma vērtēšanu. Vairāk skatīt https://www.youtube.com/watch?v=ko_64A2sS88

Uzzināt vairāk

  tiešsaistes seminārs

  28.10.2021 15:00 - 17:00

  3h

  30 (0 brīvas)

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs

Kaņiera iela 15, Rīga
LV–1063, Latvija

Uzzināt vairāk

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit